310 evrov za izobraževanje staršev otroka z avtizmom

by | Jan 13, 2019 | Ideje in pobude

Z vašo pomočjo, dragi člani in drugi dobrotniki, smo zbrali 310 evrov. Hvala! Donacijo za izobraževanje je staršema dečka z avtizmom 13. januarja 2019, izročila Vesna Mlakar, spec. PZU, otrokova dramska terapevtka in članica društva SNOP.

»Spoznali smo se poleti 2018 v Zdravilišču Dobrna, kjer ste vodili delavnice za starše otrok z avtizmom. Takrat smo ugotovili, da lahko v prihodnje za našega sina še več naredimo skupaj. Naslednji korak je bil prvo srečanje pri nas doma. Potem pa so stvari stekle. Veliko ljudi vpraša kaj najbolj pomaga? Gotovo napredka ni samo od ene stvari. Mi marsikaj poskušamo. Od diete do terapij. Najverjetneje vse skupaj pripomore, da je zdaj bolje. Vam pa seveda hvala, tako za osebni vložek individualnih terapij, da se vozite k nam domov in seveda društvu SNOP za donacijo. Malo, premalo je takih strokovnjakov kot ste vi. Sami veste, da mora biti človek pri takem delu ne samo s telesom, temveč tudi z dušo pri stvari. Hvala.« Starša gresta na izobraževanje v tujino predvidoma maja 2019.

Dobrodelna akcija za Miloša

Miloš je leto in pol star deček z metuljevim sindromom. Njegova koža je krhka kot so metuljeva krila. Čeprav ima deček rane po koži, v ustih, na očeh in sluznici, vsaka ura pa mu prinaša nove, je velik borec, poln življenja in ljubezni. Njegova zgodba se je dotaknila naših src in nas nagovorila, da njemu in njegovi mamici pomagamo po najboljših močeh.

Izgorelost – rak današnjega časa

»A ne izgorevamo vsi?«, so me običajno spraševali na začetku. Skeptično in malce izpod obrvi. Takih pogledov me je bilo najbolj strah, saj so v meni prebudili vse manjvrednostne komplekse, občutek, da še nisem naredila dovolj ali dovolj dobro, strah pred tem, da bi kdo mislil, da sem lena ali depresivna. Kako torej razložiti izgorelost?

Nasvidenje Anglija, nasvidenje Madžarska

Vesna in Robert Mlakar sva bila od januarja do začetka marca vsak na svojem koncu; Robert v Angliji, jaz pa na Madžarskem, kjer sva ponudila terapevtsko pomoč za otroke in odrasle s težjo obliko avtizma. Najino 3-mesečno poslanstvo je po dobrih dveh mesecih prekinila novica o koronavirusu in sva se morala žal na hitro posloviti. Kljub temu pa se z veseljem ozreva nazaj, na čas, ki smo ga preživeli skupaj. Prilagam nekaj zapisov iz svojega terapevtskega dnevnika in risbic …